Nowe pojemniki na odpady zmieszane dla mieszkańców Gminy Czermin

11 września 2023

Nowe pojemniki na odpady zmieszane dla mieszkańców

W okresie od września do końca października Urząd Gminy Czermin przekaże Państwu nowe pojemniki na odpady zmieszane, z których będzie można korzystać od nowego roku.

Obecnie kosze na śmieci, które posiadamy w naszej gminie, są własnością firmy P.U.H.EcoTech, która do 31 grudnia 2023r świadczyć będzie, w naszej gminie usługę odbioru odpadów komunalnych. Po wygaśnięciu umowy, kosze należące do firmy EcoTech będzie trzeba zwrócić. Samorząd gminy Czermin przygotowując, się do przetargu na kolejny okres odbioru odpadów komunalnych postanowił więc zakupić kosze na śmieci dla mieszkańców, dzięki czemu proponowane w przetargu kwoty będą zawierały jedynie opłatę za odbiór i zagospodarowanie odpadów.

Wszyscy właściciele nieruchomości zamieszkałych zostaną wyposażeni w kosze o pojemności 240 l na których widnieje napis WŁASNOŚĆ GMINY CZERMIN. Kosze są  w pełni sprawne i będą one przekazane Państwu na zasadzie użyczenia.

Przekazane kosze powinny być utrzymywane w odpowiednim stanie sanitarnym, porządkowym, oraz być wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem tzn. do zbierania niesegregowanych odpadów komunalnych. W pojemnikach tych nie wolno gromadzić śniegu, lodu, gorącego popiołu, żużlu, trawy i gałęzi, odpadów z remontów, odpadów wielkogabarytowych, odpadów niebezpiecznych i odpadów w postaci zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, ani innych odpadów podlegających segregacji. Prosimy o zapoznanie się z Zasadami korzystania z pojemników na odpady komunalne, które otrzymają Państwo w trakcie dostarczania pojemników.

Kontakt

Adres: Czermin 140, 39-304 Czermin
Telefon: 17 250 61 20
Fax: adres skrzynki ePUAP: /il1na251fm/skrytka
E-mail: ug@czermin.pl
NIP: 817-217-53-91
REGON: 690581896

Godziny pracy

Pon
8:00 - 16:00
Wt
8:00 - 16:00
Śr
8:00 - 16:00
Czw
8:00 - 16:00
Pt
8:00 - 16:00