III Gminny Turniej Tenisa Stołowego Strażaków Ochotników o Puchar Komendanta Gminnego OSP.

30 listopada 2021
III Gminny Turniej Tenisa Stołowego Strażaków Ochotników o Puchar Komendanta Gminnego OSP
20 listopada 2021 roku odbył się III Gminny Turniej Tenisa Stołowego Strażaków Ochotników o Puchar Komendanta Gminnego OSP gminy Czermin. Turniej został zorganizowany z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. To już trzecia edycja turnieju zainicjowanego przez Tomasza Zająca – Komendanta Gminnego OSP oraz Radnego Gminy Czermin. Od pierwszej edycji w organizację włączył się Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie. Turniej corocznie cieszy się dużym zainteresowaniem. W związku z wybuchem pandemii koronawirusa turnieju nie udało się przeprowadzić w 2020 roku.
W turnieju wzięło udział 21 zawodników z 7 jednostek OSP z terenu gminy Czermin: Brnia Osuchowskiego, Czermina, Dąbrówki Osuchowskiej, Otałęży, Szafranowa, Trzciany oraz Woli Otałęskiej.
Zawodnicy rywalizowali w dwóch etapach.
W pierwszym, (po losowaniu) każdy z trzech zawodników z danej jednostki trafił do jednej z trzech grup. W grupach rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 63 meczów z każdej grupy wyłoniono zwycięzców I, II i III miejsca.
Zawodnicy z miejsc I-III każdej grupy rywalizowali ze sobą w drugim etapie również w systemie „każdy z każdym”. Po rozegraniu 36 meczów wyłoniono zdobywców I, II i III miejsca.
Po zakończeniu zawodów zostały podliczone punkty za zwycięstwa zawodników z poszczególnych jednostek OSP (zwycięstwo = 1 pkt). Została utworzona klasyfikacja generalna jednostek OSP biorących udział w turnieju. Podliczono zwycięstwa wyłącznie w I rundzie.
Klasyfikacja generalna jednostek OSP:
I miejsce – OSP Breń Osuchowski
II miejsce – OSP Otałęż
III miejsce – OSP Szafranów
Klasyfikacja indywidualna:
I miejsce – Andrzej Leśniak – OSP Breń Osuchowski
II miejsce – Marcin Pisarczyk – OSP Breń Osuchowski
III miejsce – Rafał Piechota – OSP Szafranów
Podczas turnieju obecni byli Wójt Gminy Czermin Sławomir Sidur, Przewodniczący Rady Gminy w Czerminie Jan Myjak oraz Sekretarz Gminy Czermin Bogusław Peret, którzy wraz z Komendantem Gminnym OSP Tomaszem Zającem i Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Czerminie Mariuszem Bożkiem wręczyli puchary oraz nagrody ufundowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Czerminie.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!! Jesteśmy pełni podziwu dla umiejętności zawodników biorących udział w turnieju.

Kontakt

Adres: Czermin 140, 39-304 Czermin
Telefon: 17 774 19 22
Fax: 17 774 19 21
E-mail: ug@czermin.pl
NIP: 817-217-53-91
REGON: 690581896

Godziny pracy

Pon
8:00 - 16:00
Wt
8:00 - 16:00
Śr
8:00 - 16:00
Czw
8:00 - 16:00
Pt
8:00 - 16:00
Skip to content