^ Back to Top

Gmina Czermin

Breń Osuchowski, Czermin, Dąbrówka Osuchowska, Łysaków, Otałęż, Szafranów, Trzciana, Wola Otałęska, Ziempniów.

Informacja Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Mielcu

Od trzech do czterech razy na dobę, na terenie całego powiatu mieleckiego będzie można usłyszeć komunikat nadawany przez Komendę Powiatową Policji w Mielcu oraz Powiatowy System Alarmowania.

Jak podaje mielecki magistrat, w treści komunikatu znajdzie się przede wszystkim prośba o niegrupowanie się osób, w celu zminimalizowania ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa COVID-19. Policjanci będą także apelować do osób przebywających na zewnątrz w większym gronie o rozejście się lub zachowanie między sobą bezpiecznej odległości.

Komunikaty głosowe nadawane będę wyłącznie w godzinach od 8:00 do 20:00.

Na terenie powiatu mieleckiego poniższy komunikat rozpowszechniany będzie również w formie komunikatów głosowych z wykorzystaniem systemu ostrzegania i alarmowania - megafonów rozmieszczonych we wszystkich gminach powiatu.

Treść komunikatu:

Szanowni Państwo
W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii koronawirusa prosimy o niegrupowanie się osób aby zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzeniania.

To od odpowiedzialnej postawy każdego z nas zależy zdrowie i życie naszych najbliższych – rodziców, dziadków, dzieci, naszych przyjaciół i sąsiadów.

Dlatego prosimy o rozejście się i zachowanie bezpiecznej odległości. Liczymy na Waszą odpowiedzialność i rozsądek, nie tylko dzisiaj, ale także przez cały czas trwania epidemii.